Foto měsíce ČERVEN 2020


Měsíc se s měsícem sešel a já jsem pro vás vybral 15 pro mě nejlepších, nebo nejzajímavějších fotografií za měsíc červen, tak jak činím na stránkách projektu www.czech-wildlife.com. I v červnu jsme pokračovali v úspěšně zahájené sezóně roku 2020 vycházkami, do dnešního dne se nám bez větší námahy podařilo pozorovat již přes 142 ptačích druhů, během 67 pozorovacích dní na 42 lokalitách.

Mezi hlavní činnost patřilo vytvoření mé osobní webové prezentace Jiří Švestka – wildlife and animal photography, která zobrazuje výhradně mou osobu jako fotografa. Dále jsem navázal spolupráci se společností Seiferos a proto teď část naší činnosti bude směřovat právě směrem ke spolupráci s touto společností. I proto se částečně zaměříme na činnost mimo wildlife – divokou přírodu.

V tomto cílovém měsíci se nám podařilo krom výše zmíněného plnit i cíle pro rok 2020. Naším ptákem roku je čáp bílý, u něhož jsme uskutečnili mnoho nových pozorování, včetně pozorování s nově vyvedenými mláďaty. Úspěšně rozvíjíme či opakujeme pozorování vytyčených druhů – novým pozorováním a současně splněným cílem je pozorování vlhy pestré. Dalším splněným cílem je návštěva oblasti Lednických rybníků.

Vlha pestrá (Merops apiaster), Pálava, CZE | ISO 1000, @1/1600s, f/6.3, 600mm | Nikon D600, Tamron 150-600mm f/5-6,3 Di VC USD | www.czech-wildlife.com | www.czech-nature.com

  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.