Fotopříběhy – Jelen evropský


Druh: jelen evropský
Lokalita: Brdy
Datum: 04.01.2021

Hlavním hrdinou jelen evropský. V albech “Fotopříběhy” si můžete prohlížet fotky, které jsem v poslední době pořídil. Nejnovější snímky z výpravy do Brd.

“Hájovna U Slaniny leží v lesích mezi Kozičínem a Orlovem na okraji CHKO Brdy při Slaninské lesní cestě. Výběh obývaný vysokou zvěří je už léta oblíbeným cílem vycházek místních i přespolních. Výběh je navíc doplněn i infopanelem přibližující život jelena evropského. Zatím přímo k hájovně žádná turistická značka nevede, když se ale vydáte od objektu vodárny v Kozičíně po asfaltové silnici rovně přímo do lesa, nemůžete zabloudit. Hájovna se nachází necelý kilometr od vodárny. Druhou možností, jak se k hájovně rychle dostat je zvolit si jako výchozí bod parkoviště na okraji Orlova (nachází se zde rozcestník Orlov, ze kterého vychází zelená turistická značka na Třemošnou). Od tohoto rozcestníku se stačí vydat doleva na okraji lesa na výrazné křižovatce dvou lesních cest zahnout doprava. Tato trasa je souběžná s cyklostezkou 8190.”

/Zdroj: Hájovna U Slaniny: výběh vysoké zvěře – Zajímavost | Turistika.cz. Pro větší zážitek z cest a výletů | Turistika.cz [online]. Copyright © 2007 [cit. 21.03.2021]. Dostupné z: https://www.turistika.cz/mista/hajovna-u-slaniny-vybeh-vysoke-zvere/detail/ODKAZY

Další fotopříběhy: https://czech-nature.com/category/fotostream/

Facebook: https://www.facebook.com/jirisvestkaczechnature
Instagram: https://www.instagram.com/jirisvestka_czech_wildlife/
Flickr: https://www.flickr.com/people/191808421@N04/