Prodloužený víkend plný focení


Naskytl se mi prodloužený víkend (23.-25.1.) a tak jsem přemýšlel, jak ho nejlépe využít. Rozhodl jsem se vyrazit na mou oblíbenou lokalitu, která se nachází jen několik kilometrů od mého bydliště v Praze, ale současně je vždy velmi bohatá na zážitky a na fotografované objekty. Současně musím říct, že v plánu bylo natočit i materiál na druhé video z wildlife-focení, což se více méně povedlo. Jelikož jsem ovšem o tomto víkendu koupil i novou outdoorovou kameru, oba dva dny se nesly v duchu testování nové techniky (moji výbavu naleznete zde: https://czech-nature.com/vybava/).


VIDEO

Nikon D600 + Tamron: Prodloužený víkend plný focení


DEN PRVNÍ

Vyrazil jsem okolo 9 hodiny, protože jsem čekal na světlo. Lokalita je obvykle plná ptactva, které si na mě už zvyklo, takže není třeba nějakých speciálních obstrukcí, jako je brzké vstávání, brzký příchod na lokalitu, apod. Od rána venku sněžilo, takže jsem byl vcelku natěšený na nějaké slušnější fotografie. Současně jsem chtěl otestovat poprvé novou outdoorovou kameru. Po příjezdu na lokalitu jsem byl bohužel vydán na milost a nemilost počasí. Sice nasněžilo, současně ovšem byly teploty nad nulou a ze stromů pršelo, až to bylo skutečně nepříjemné. Naštěstí s sebou nosím ve fotobatohu vlastnoručně šitý nepromokavý návlek na objektiv a fotoaparát, který se velmi osvědčil.

Vlastnoručně šitý nepromokavý návlek.
Vlastnoručně šitý nepromokavý návlek.
Vlastnoručně šitý nepromokavý návlek.
Vlastnoručně šitý nepromokavý návlek.
Vlastnoručně šitý nepromokavý návlek.
Vlastnoručně šitý nepromokavý návlek.

No a co říci k závěru prvního dne? Z focení jsem se vracel zmoklý jako slepice. Doma jsem zjistil, že když člověk nečte návody, dopadá to zle. Nepřečetl jsem si pořádně návod ke kameře a proto většina záběrů stojí za pendrek. Zazoomoval jsem si kameru digitálně a nevšiml si toho. A fotografie? No, nějaké vyšly. Tak alespoň něco.


DEN DRUHÝ

Druhý den byl o poznání lepší. Oteplení z předchozího dne bylo to tam a ráno mne přivítaly teploty lehce pod bodem mrazu. Současně i lehce nasněžilo, takže jsem se už těšil na lokalitu. Musím ve zkratce říci, že všechno vycházelo jak mělo. Kamera díky vybavení, které se mi podařilo předchozí den dokoupit, a i díky dostudování manálu fungovala perfektně. Ptáčci po zakrmení taky spolupracovali na jedničku a v neposlední řadě makal i droník Toník. Takže z druhého dne naprostá spokojenost.

Objektiv Tamron 150-600mm f/5-6,3 di vc usd.
Fotoaparát Nikon D600 doplněný mikrofonem Rollei pro filmování.
Fotoaparát Nikon D600.

ZÁVĚREM

Co říci závěrem. Baví mě to. Focení. Musím říct, že kombinace fotografování, natáčení videí kamerou i dronem je super, i když je to značně náročnější na plán, čas a zejména pak na postprodukci. Proto doufám, že připravované video z těchto dvou dní se vám bude líbit, třeba stejně jako tento krátký článek. Takových by mělo postupně na mých stránkách přibývat. Stejně jako videí, ve kterých bych vám do budoucna rád detailně představil mou fotovýbavu, mou postprodukci, ale i mnohem více přiblížil mé fotovýlety a jak se na ně připravuji.

Backstage – ano, z takovéhle vzdálenosti jsem pořizoval záběry ptáčků kamerou.
Backstage – ano, z takovéhle vzdálenosti jsem pořizoval záběry ptáčků kamerou.

POUŽITÉ VYBAVENÍ

– Fotoaparát Nikon D600 + objektiv Tamron 150-600mm f/5-6,3 di vc usd
– Batoh Manfrotto Manhattan Mover-50 Camera Backpack + Stativ Rollei C50i
– Dron DJI Mavic Mini Fly More Combo + brašna Lowepro ProTactic 120 AW
– Outdoorová kamera Niceboy VEGA X Play – 4K
(moje výbava kompletně zde: https://czech-nature.com/vybava/)


FOTOGALERIE
Brhlík lesní
Sýkora koňadra
Sýkora babka
Sýkora modřinka
Krásy přírody z výšky – dronem DJI Mavic Mini
Krásy přírody z výšky – dronem DJI Mavic Mini
Krásy přírody z výšky – dronem DJI Mavic Mini

ODKAZY:

Facebook: https://www.facebook.com/jirisvestkaczechnature
Instagram: https://www.instagram.com/jirisvestka_czech_wildlife/
Flickr: https://www.flickr.com/people/191808421@N04/
Youtube: https://youtube.com/channel/UCioXy-aW4-C9dJbLIIHKbMQ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.