Fotografie měsíce ÚNOR 2021


logo

Únor. Ocitli jsem se opět na konci měsíce. Měsíce, který byl v mnoha směrech zlomový, a to nejen pro mně, ale pro nás všechny. Jelikož do mých příspěvků dávám především fotografie a nerad motám věci obecné, zmíním nynější situaci jen okrajově.

Je zcela zřejmé, že na delší dobu, a sám bohužel nevěřím, že pouze na tři týdny, budeme omezeni na pohybu. A samozřejmě to platí i pro nás fotografy. Já déky bydlišti v Praze nemám jinou možnost, než fotografování přerušit, protože díky pohybu po přírodě pouze v obci, což je pro mne Praha 6, nemám možnost nějakých rozsáhlejších výprav za focením. Proto otevřu svůj archiv a budu vám přinášet fotografie z archivu.

V tomto příspěvku jsem pro vás tedy připravil fotografie měsíce únor. Převážnou část měsíce jsem ve volném čase strávil na mém lesním krmítku. Proto budou fotografie měsíce únor zaměřeny na obsah zobrazující právě tyto fotky. V neposlední řadě vám v souhrnu představím i videa, která jsem v únoru vydal.


6.2.2021 – Nikon D600 + Tamron: Prodloužený víkend plný focení

Naskytl se mi prodloužený víkend (23.-25.1.) a tak jsem přemýšlel, jak ho nejlépe využít. Rozhodl jsem se vyrazit na mou oblíbenou lokalitu, která se nachází jen několik kilometrů od mého bydliště v Praze, ale současně je vždy velmi bohatá na zážitky a na fotografované objekty. Současně musím říct, že v plánu bylo natočit i materiál na druhé video z wildlife-focení, což se více méně povedlo.


Czech-Wildlife.com: Káně lesní loví mikrofon

Vypravil jsem se fotografovat na mé oblíbené místo s fotostanem. Jaké bylo mé překvapení, když káně lesní “zaútočilo” na můj mikrofon se snahou ho odnést. Koneckonců, uvidíte sami.


Nikon D600, Samyang AE 14mm: Ptáčci na lesním krmítku

Podívejte se se mnou na mé lesní krmítko a jeho malé návštěvníky.


GALERIE

ODKAZY

Facebook: https://www.facebook.com/jirisvestkaczechnature
Instagram: https://www.instagram.com/jirisvestka_czech_wildlife/
Flickr: https://www.flickr.com/people/191808421@N04/