Fotostream – Ptáčci z lesního krmítka


Přišla zima

Země zbělela a mráz kousá do nosu, je tu zima. Začátkem ledna bylo trochu sněhu a až později se dostavil trvalejší sníh. Od té doby nasněžilo dost a mráz stačí na to, aby zamrzly rybníky, řeky a mnohde i potoky. Na vodě se začínají objevovat prohrnuté plochy. Bude se bruslit. Zima je krásná a já ji mám rád, tedy pokud je bílá. A s bílou zimou přišel i další fotostream.


Zpestřujeme si pobyt doma

Teploty klesají někdy opravdu hluboko pod bod mrazu. Vždycky se prostě ven nechce. Hledáme si nějaké příjemné zpestření a nelze vždycky jen koukat na televizi. Našel jsem zajímavou inspiraci. Moc se mi líbila a proto jsem si se ženou rozhodli vyrobit vlastní figurky – DUBÁNKY.


Navštěvuji lokality, krmím, fotím

Jelikož jsou teploty pod bodem mrazu a současně je souvislá pokrývka sněhu, rozhodl jsem se dokrmovat víc, než jsem od podzima zvyklý. Projevilo se to hned. Ptáčci okolo lesního krmítka jsou relativně nebojácní a zvyklí, spotřeba se samozřejmě zvýšila. A společně s hladem se začalo kolem krmítka pohybovat víc živočichů. Krom ptáčků například veverky a na posledním snímkování z fotopasti i liška (článek o fotopasti – https://czech-nature.com/2021/02/fotopast-pomocnik-pro-fotografa/).

 


Fotostream – Červenky


Fotostream – Koňadry, modřinky a čížci


A nakonec fotopast


ODKAZY

Facebook: https://www.facebook.com/jirisvestkaczechnature
Instagram: https://www.instagram.com/jirisvestka_czech_wildlife/
Flickr: https://www.flickr.com/people/191808421@N04/
Youtube: https://youtube.com/channel/UCioXy-aW4-C9dJbLIIHKbMQ