Fotografie měsíce DUBEN 2021

 


logo

Fotografie měsíce duben. Je konec dubna a oproti předchozímu měsíci se mnohé změnilo. Konečně se otevřela možnost někam cestovat, takže jsem nelenil a vyrazil se podívat do rodného kraje.  Zde jsem objevil pro mne novou lokalitu, jednu z nejbohatších na vodní ptactvo, kterou jsem kdy viděl. Současně jsem zjistil, že má rodná ves je na ptactvo (i sovy) natolik bohatá, že stačí monitorovat zejména ji a bude co sledovat pořád. V článku tentokrát najdete fotografie ledňáčků, jeřábů popelavých, hus velkých a mnoho dalšího.


11.4.2021 – NA NÁVŠTĚVĚ U LEDŇÁČKŮ

Navštívil jsem moji oblíbenou lokalitu a natočil pro vás několik záběrů leňáčků.


NEPOSEDNÍ LEDŇÁČCI

Ledňáčkování je klasická disciplína a na jaře se vždy ozve v plné síle. Tady je proto pár fotografií z nové lokality. Součástí setkání s ledňáčky bylo i pozorování krmícího rituálu, kdy sameček ulovil rybku, poslušně ji přinesl samičce k noře, zapískal na ni. Poté počkal, až samička vylétne a rybku ji hrdě předal. Je to príma to pozorovat.

 


JEŘÁBI POPELAVÍ

Na lokalitě, kterou jsem navštívil, byli pro mě velkým překvapením. Proto jsem nelenil, o několik dnů později si ve 4 hodiny ráno vstal a už v 5 hodin jsem seděl na lokalitě, asi 5 centimetrů zadek nad vodou a čekal. Byla mlha horší než v rybníčku Brčálníku, ale něco se podařilo. Proto jsou i jeřábi součástí výčtu fotografie měsíce duben.


HUSY ZBLÍZKA

Tyto husy mi připravily překvapení, které jsem nečekal. Co se stalo můžete vidět na videu mého youtube kanálu.


MODRÁČEK ZPĚVÁČEK

Tenhle kluk mi dal zabrat. Dlouho jsem se ho snažil vyfotografovat na lokalitě v Praze, kde se mi nedařilo. Vidět ano, ale fotografovat ne. Na Choceňsku už to problém nebyl.


KVĚTINY A LOKALITY

Okem dronu, ale i fotoaparátu jsem fotografoval lokality a květiny. Obé má teď na jaře své specifické kouzlo.

 


Z BLÁTA DO LOUŽE

Při posledních návštěvách lokalit se povedlo pozorovat i čejku chocholatou a vodouše bahenního.


Nezapomeňte, že publikuji na soutežním serveru 100ASA: https://100asa.com/photographer/jirisvestka