11 nejlepších fotografií měsíce ZÁŘÍ 2021

 


 

Fotografie měsíce září. Hlavním tématem v září pro nás byla výprava na lokalitu, kde jsem pozoroval a hlavně myslím i slušně nafotil vodouše šedého. Výprava se podařila a fotografie můžete posoudit konec konců i v tomto článku. Současně jsem se hodlal trochu zaměřit na fotografii právě probíhající jelení říje, kterou jsem chtěl spojit s naávštěvou rozlehlé obory RALSKO, kde kromě jelenů chovají i zubry a muflony.

Novinkou je možnost občasného nahlédnutí do zákulisí mojí tvorby a mé fotodílny. Fotografii z mého “ateliéru” naleznete nakonci článku. Další novinkou se stal stabilní doplněk článků, kterým je sekce “Použitá výbava”. V této sekci vás vždy seznámím s technikou a výbavou, kterou jsem na dané výpravě použil.

Poslední novinkou je konečně toužebné focení pižmoňů grónských, které se mi podařilo. Jednu fotografii naleznete v tomto článku a zbytek zase příště v příspěvku zaměřeném jen na pižmoně.

V rámci zpřístupnění mých fotografií širší komunitě jsem se více zaměřil na můj instagram (https://www.instagram.com/jirisvestka_czech_wildlife/). Současně jsem se zpřístupnil své fotografie na serveru 100ASA (https://100asa.com/photographer/jirisvestka), který je zaměřen nejen na prezentaci fotografií, ale také na hodnocení, a to zajímavé. Hodnocení fotografií si zakládá na subjektivním hodnocení ostatních uživatelů a není to jen o nějakém lajku, ale o hodnocení pěti kritérií – kompozice, technika focení, kreativita, obsah a v neposlední řadě světlo.

Užijte si tedy výběr, fotografie za měsíc září.


VÝBĚR FOTOGRAFIÍ MĚSÍCE ZÁŘÍ 2021

Fotografie jsou výběrem publikovaných v měsíci září. Fotografie jsou pořízené v září, některé v průběhu roku 2021.

a nakonec slibovaný “ateliér”…


 

Nezapomeňte, publikuji na soutěžním serveru 100ASA: https://100asa.com/photographer/jirisvestka