14 fotografií z výpravy za daňčí říjí

Doba čtení: 3 minut/y

 


 

VÝPRAVA ZA DAŇČÍ ŘÍJÍ

S příchodem podzimu přichází i období námluv mnohých zvířat, která obývají naši přírodu. Toto období je také příležitostí pro fotografy k realizaci cest za jelení a daňčí říjí, která pozvolna navazuje na říji srnčí. I já měl mnohé plány. Jelení říje se mi nepodařila tak, jak bych si přál, i když nějaký ten dílčí úspěch se samozřejmě našel. O to větší důraz jsem kladl na říji dančí.

Celá cesta samozřejmě začala plánováním. Lokalitu jsem vybral a mohli jsme dle plánu vyrazit. Počasí mělo přát, takže jsem se těšil. A jak uvidíte, bylo celkem na co.

Během výpravy jsme měli obrovské štěstí, a to nejen na přírodní scenérie, ale i na zvěř. Když pominu množství ptáčků, veverek, apod., nejsilnější zážitky byly s divokými prasaty, muflony a daňky.


VÝBĚR FOTOGRAFIÍ Z VÝPRAVY ZA DAŇČÍ ŘÍJÍ

Následující fotografie ukazují průřez naší celodenní výpravou za daňčí říjí. Hned od začátku jsme si užívali scenérie, které vytvářelo vycházející slunce.


Prase divoké (Sus scrofa)

Jako první jsme měli štěstí na parasata divoká. Kromě fotografování nám to ovšem prozradilo, že ostatní zvěř nebude nijak blízko. Ostatní zvěř se totiž s prasaty úplně nekamarádí.


Muflon (Ovis musimon)

Během výpravy jsme měli možnost i dvakrát pozorovat muflony.


Daněk skvrnitý (Dama dama)

Nakonec jsme narazili několikrát i na daňky. Byla to setkání krátká a letmá, ale několik fotografií se podařilo. Rochání daňků se neslo do dáli, měli jsme možnost ho i pozorovat, ale trochu mě mrzí, že nikdy nenastala dobrá konstalace, abych rochajícího daňka pěkně vyfotil. Snad příště.


 

Nezapomeňte, publikuji na soutěžním serveru 100ASA: https://100asa.com/photographer/jirisvestka