12 nejoblíbenějších fotografií roku 2021


Překlopili jsme se do nového roku 2022. Jako vždy je třeba trošku bilancovat, zhodnotit, co se povedlo, co se nepovedlo, co třeba udělat jinak. Já obvykle bilancuji průběžně a dneska jsem při tom přemýšlení prohlédl archiv zveřejněných i nezveřejněných fotografií za rok 2021 a rozhodl se připravit krátký, obrazový příspěvek, kde vám představím 12 pro mne nejoblíbenějších fotografií dnes již minulého roku.


LEDEN

Leden je ve znamení nových lokalit a nových setkání. Nejúžasnější bylo setkání se sýčkem a současně to bylo i první fotosetkání s ním.


ÚNOR

Krásná fotografie káně lesní v ranním slunci. Této fotografii předcházel pokus káně ukrást mi externí mikrofon. Video z krádeže můžete vidět na mém youtube kanále.


BŘEZEN

Březen je období, kdy klasicky navštěvuju městské lokality. A Břevnovská klášterní zahrada je super zdrojem fotek.


DUBEN

Úžasné setkání nejen se slavíkem modráčkem, ale i s hnízdícími jeřáby popelavými. Při pořizování těchto fotek šlo opravdu o zdraví, ale nakonec se vše podařilo.


KVĚTEN

Dudek byl vždy jeden z mých snů. Letos se setkání s ním podařilo, i když z tohoto setkání tato fotografie nepochází. Tento dudek je v lidské péči. Toho v lese se mi podařilo zachytit jen dokumentačně.


ČERVEN

Ledňáček, drahokam našich vod, je vždycky oblíbeným kamarádem, kterého potkám v přírodě. I letos jsem s nimi měl několikrát tu čest, ale jelikož jsem letos zvolil jiné ptáčky jako hlavní zájem, přeci jen jsem ledňáčky trochu upozadil.


ČERVENEC

Jedno z nej fotografických období letošního roku. Setkával jsem se pravidelně s těmito krásnými ptáčky a měl jsem možnost jak pozorovat jejich život, tak pořídit mnoho fotografií. A kdyby setkání s nimi nezkazili lidé, kteří při honbě za fotografií narušovali jejich hnízdiště, bylo by to setkávání bezchybné.


SRPEN

Hrdličku divokou v přírodě vidím jen zřídka a letos ji v mém birdlistu ani nemám, protože se setkání s ní v divoké přírodě nepovedlo. Hrdlička na fotografii je v lidské péči. I přesto mám tuto fotografii moc rád a objevila se dokonce v mém kalendáři.


ZÁŘÍ

S vodouši šedými jsem letos trávil také mnoho času. A byl to čas skvělý, bohatý na fotografie a stal se počátkem nového projektu a služby s názvem “Průvodce divočinou”, který do budoucna představím a nabídnu mým fanouškům a široké veřejnosti.


ŘÍJEN

Úspěšně se mi podařilo zřídit a pečovat o další lesní krmítko a postavit lesní fotojezírko. Jezírko si začalo žít vlastním životem a ptáčkům se na něm líbí. Současně sem zavážím újeď pro dravce, kterým se zde také líbí a nabídnuté maso vždy zpracují. A pak se občas nechají i vyfotit, jako tato káně lesní.


LISTOPAD

I v roce 2021 jsem pokračoval v projektu Sovy 2020. Nevěuji sice tomuto projektu tolik času, kolik bych chtěl, ale i tak se několik fotografií, pozorování a návštěv podařilo. První pozorování jste mohli vidět na první fotce. I na této fotografii vidíte sýčka obecného.


PROSINEC

Nakonec vám ukáži tuto fotografii. Tu jsem už při publikování nazval “Lesním andělem”.

Přeji vám, aby i nad vámi bděl nějaký lesní anděl, buďte v novém roce 2022 v pohodě, zdraví a spokojení.


ODKAZY

Facebook: https://www.facebook.com/jirisvestkaczechnature
Instagram: https://www.instagram.com/jirisvestka_czech_wildlife/
Youtube: https://youtube.com/channel/UCioXy-aW4-C9dJbLIIHKbMQ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.