11.2.2023 – Bavorský les

posted in: Galerie z cest | 0

Národní park Bavorský les, nacházející se na hranici mezi Českou republikou a Německem, představuje naprosto skvělé místo pro fotografování různých druhů zvířat. Rozkládá se na ploše přes 24 000 hektarů a nabízí nespočet příležitostí k zachycení jedinečných snímků v nejdivočejší přírodě. Součástí parku je několik návštěvnických center, ve kterých najdete velké výběhy s mnoha velmi zajímavými zvířaty. Pro pořízení fotografií jsouu výhodné, protože prostředí v nich je reálné prostředí, ve kterém zvíře obvykle žije a tudíž můžete pořídit fotografie naprosto přirozené.

Jedním z nejcharakterističtějších obyvatel Národního parku Bavorský les je bezesporu medvěd hnědý. Tyto majestátní šelmy mohou nabídnout skvělé momenty k fotografování. Kromě medvěda hnědého, je zde také možnost setkat se s rysy ostrovidy. Tito elegantní a tajemní predátoři jsou známí svou plachostí a schopností dokonale se maskovat do okolního prostředí. Přesto, pokud máte štěstí a trpělivost, můžete zachytit některé z momentů, kdy se rys ostrovid pohybuje lesem, nebo sedí na oblíbeném místě a pozoruje západ slunce. Konečně, Národní park Bavorský les je také domovem pro tetřeva hlušce. Tito ptáci, známí svým nádherným peřím a hlasitými zvuky, jsou skutečnou lahůdkou pro fotografy.

Zkrátka a dobře, Národní park Bavorský les je skvělým místem pro fotografování různých druhů zvířat. Bez ohledu na to, zda jste profesionální fotograf nebo jen nadšenec, který má rád přírodu a zvířata, tento park vám nabídne nepřeberné možnosti k pořízení úchvatných snímků.