MILUJI SAMOTU. MILUJI ČAS STRÁVENÝ V PŘÍRODĚ NA OSAMĚLÝCH MÍSTECH VE SPOLEČNOSTI DIVOKÝCH ZVÍŘAT. RÁD PRO VÁS ZACHYCUJI TO, CO NA SVÝCH CESTÁCH VIDÍM A ZAŽÍVÁM A MÝM PRIVILEGIEM JE PŘINÁŠET VÁM TYTO ZÁŽITKY PROSTŘEDNICTVÍM MÝCH FOTOGRAFIÍ.


Jsem nezávislý fotograf z Prahy, ovšem původem z malebného prostředí východočeského venkova. Již od mala jsem se pohyboval v přírodě a byl s ní úzce spjatý. Proto vedla má cesta prostřednictvím zájmu o myslivost a přírodu na lesnickou školu v Trutnově. Po maturitě se můj zájem obrátil k vojenské historii, kde jsem působil 11 let na různých úrovních, nakonec jako fotograf vojensko-historických akcí.


Od roku 2019 jsem se začal specializovat na focení živé české přírody, zejména ptactva a také zvířat, žijících v lidské péči. Rád bych tím lidem přiblížil jejich krásu a možná jim i trochu pomohl. Na fotografiích se snažím zachytit jak detaily zvířecí krásy, tak uceleně ukázat zvířata v jejich přirozeném prostředí. V souvislosti s tím se nevěnuji výhradně fotografování, ale soustředím se také na birding či birdwatching, čili pozorování volně žijícího ptactva spojené s evidencí těchto pozorování. Jsem členem České společnosti ornitologické.

Prostřednictvím webových prezentací, ale i sociálních sítí se snažím přiblížit krásy přírody všem návštěvníkům mých projektů. Většinu svého volného času proto trávím cestováním po mnoha lokalitách v České republice. Jsem česko-slovenským patriotem, takže směr mého zájmu jsou primárně tyto dvě země. V budoucnu plánuji navštívit některé lokality v Polsku a v Rakousku.