MILUJI SAMOTU. MILUJI ČAS STRÁVENÝ V PŘÍRODĚ NA OSAMĚLÝCH MÍSTECH VE SPOLEČNOSTI DIVOKÝCH ZVÍŘAT. RÁD PRO VÁS ZACHYCUJI TO, CO NA SVÝCH CESTÁCH VIDÍM A ZAŽÍVÁM A MÝM PRIVILEGIEM JE PŘINÁŠET VÁM TYTO ZÁŽITKY PROSTŘEDNICTVÍM MÝCH FOTOGRAFIÍ.


Vítejte na mé webové stránce O mně! Jsem Jiří Švestka, nezávislý fotograf a průzkumník divoké přírody. Můj příběh začal v malebném prostředí východočeského venkova, kde jsem se od dětství pohyboval v přírodě a byl s ní úzce spjatý. Tak se zrodila mé láska k přírodě a zvířatům, která mě dovedla na lesnickou školu v Trutnově. Mým koníčkem byla vojenské historie, kde jsem působil 11 let na různých úrovních. Nakonec jsem se stal fotografem vojensko-historických akcí.

Cesta fotografa přírody začala v roce 2019, kdy jsem objevili svou vášeň pro focení živé české přírody, zejména ptactva a zvířat žijících v lidské péči. Mým cílem je nejen dokumentovat krásu a diverzitu přírody, ale také pomoct lidem lépe porozumět našemu světu a všem jeho obyvatelům. V mých fotografiích se snažím zachytit jak detaily zvířecí krásy, tak uceleně ukázat zvířata v jejich přirozeném prostředí. Nejsem jen fotograf. Jsem také birdwatcher a člen České společnosti ornitologické, což mi umožňuje mít hlubší pochopení a respekt k našim opeřeným přátelům.

Má fascinace barvami, texturami a jedinečností naší přírody mi dodala odvahu k tomu, abych se pustil na cestu plnou neznámých a překvapení. Mé fotografie nejsou jen obyčejné snímky - jsou to příběhy, které vyprávím prostřednictvím mých objektů, zachycených na fotografii. Má práce je odrazem hlubokého respektu a obdivu k přírodě.

Proč si tedy vybrat mě? Protože má práce je výsledkem vášně, nasazení a touhy po poznání. A právě tato vášeň a touha se odráží v každém jednotlivém snímku, který vytvořím.Takže ať už hledáte jedinečnou fotografii pro svůj interiér, potřebujete odborného fotografa pro váš projekt nebo chcete prostě jen sledovat a těšit se z krás přírody, jste na správném místě! Jsem tu pro vás a těším se na společnou cestu objevování a dokumentování krás naší přírody.